Kungliga Klubbarnas Fest 2025 – En oförglömlig kväll på Grand Hôtel
Den 14 februari samlades gäster från Sveriges fyra kungliga klubbar för en kväll fylld av elegans, gemenskap och förstklassig underhållning under Kungliga Klubbarnas Fest. Festen, som arrangeras vartannat år sedan 1960-talet, hölls som vanligt på Grand Hôtel i Stockholm med KSSS som värd.
Kvällen inleddes med ett stämningsfullt champagnemingel i de vackra salongerna, följt av en utsökt trerättersmiddag i Vinterträdgården. Under kvällen guidade kvällens toastmaster, den karismatiske Claes de Faire, gästerna genom programmet med stor professionalitet och en lagom dos humor.
Musiken och underhållningen höll högsta klass, där bland annat Hovsångaren Karl-Magnus Fredriksson och operasångaren Johanna Sannefors bjöd på strålande framträdanden. När middagen var avslutad fortsatte festligheterna med dans i Spegelsalen fram till småtimmarna.
Kungliga Klubbarnas Fest 2025 blev en minnesvärd tillställning och en hyllning till tradition, vänskap och festglädje.
Ett varmt tack till alla deltagare, artister och samarbetspartners som bidrog till att göra kvällen oförglömlig!
Foto: Albin Hag